Warunki świadczenia usługi czyszczenia filtra cząstek stałych DPF/FAP

 1. Regeneracja zapchanego filtra cząstek stałych lub katalizatora polega na oczyszczeniu filtra z zalegających w nim cząstek sadzy, popiołu, resztek oleju i ceru.
 2. Czyszczenie wykonujemy w siedzibie naszej firmy: Gniewomierz 177, 59-241 Legnickie Pole.
 3. Technologia, którą stosujemy pozwala na usunięcie do 99 % zanieczyszczeń z filtra cząstek stałych bez jego rozcinania i bez naruszenia monolitu filtra.
 4. Warunkiem przyjęcia filtra do czyszczenia jest brak uszkodzeń mechanicznych, w szczególności wkładu filtrującego.
 5. Na pierwszym etapie przy użyciu kamery endoskopowej następuje sprawdzenie filtra pod względem uszkodzeń mechanicznych.
 6. W przypadku wykrycia pęknięć, nadtopienia wkładu ceramicznego lub widocznych śladów mechanicznej ingerencji w DPF, nie będzie możliwa regeneracja filtra. Może zostać wówczas naliczona opłata diagnostyczna, nie przekraczająca 50% wartości zlecenia.
 7. Mierzymy przepływ przed i po wykonaniu procesu, a wydruk z maszyny jest potwierdzeniem poprawnego wykonania usługi.
 8. Filtr do czyszczenia można dostarczyć do naszego zakładu: osobiście od poniedziałku do piątku od 8-18 lub wysłać na adres znajdujący się na stronie, a także skorzystać z opcji kurier lub paczkomat w zakładce: Zamówienia.
 9. Zamawiając usługę z przesyłką kurierską należy:
  – wypełnić wszystkie pola formularza zamówienia
  – zapakować filtr w sposób uniemożliwiający jego uszkodzenie w transporcie
  – przed wysyłką należy bezwzględnie zdemontować wszystkie czujniki i sondy  – aby uniknąć ich uszkodzenia w transporcie oraz podczas procesu regeneracji.
  (Zdajemy sobie sprawę z tego że odkręcenie niektórych czujników bez ich uszkodzenia nie jest możliwe dlatego dopuszczamy możliwość ich pozostawienia; jednak uprzedzamy o możliwości ich uszkodzenia w transporcie lub podczas czyszczenia i wyłączamy naszą odpowiedzialność za jakiekolwiek uszkodzenia pozostawionych czujników i sond.)
  Firma RITEX dokłada wszelkich staranności w celu realizacji usługi w możliwie najszybszym terminie, jednak nie ponosimy odpowiedzialności za firmy kurierskie tj. za terminowość dostawy czy odbioru oraz ewentualne uszkodzenie lub zaginięcie przesyłki z powodu firm zewnętrznych.
 10. Aby otrzymać fakturę należy wypełnić pole NIP. Faktura zostanie wystawiona na dane zgodne z podanym  NIP.